Masz pytanie?

Pracownia ceramiki artystycznej "Pasja"

Zetknięcie z gliną ma w sobie coś magicznego, wręcz zniewalającego. Niezwykłe jest obserwowanie jak z bezkształtnej, lepkiej masy pod wpływem pracy naszych rąk, dzięki ugniataniu, wałkowaniu, wyciskaniu powstają fantastyczne, piękne rzeczy, które na skutek wypalania w wysokiej temperaturze, stają się trwałe i wytrzymałe. Szczególnie ekscytujące jest obserwowanie jak wypalanie zmienia kolor i glazurę rzeczy... Ten dreszczyk emocji jaki nam towarzyszy, podczas otwarcia drzwi pieca, kiedy temperatura spadnie na tyle, by można było otworzyć drzwi, zajrzeć do środka  i zobaczyć jakie kryją się tam cuda.
Pracownia Ceramiki Artystycznej "Pasja" oferuje metody pracy w glinie zarówno dla osób początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych. W pracowni wykonujemy wyroby użytkowe lecz głównym celem są prace rzeźbiarskie - rzeźba ceramiczna.
W pracowni można zdobyć wiedzę na temat podstawowych technik modelowania ręcznego, stosowania form gipsowych, dekorowania, szkliwienia i wypalania.
Głównym celem pracowni jest odkrywanie i rozwój uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży oraz zainteresowanie twórczością; rozbudzenie ciekawości i radości tworzenia w glinie. Chęć pokazania, że wolny czas można spędzać nie tylko przed telewizorem, czy przy komputerze lecz świetnie bawiąc się gliną.
Na zajęcia może uczęszczać każdy, kto chciałby w miłej atmosferze spędzić czas, nauczyć się czegoś wartościowego i odkryć w sobie radość tworzenia. Zadaniem pracowni jest popularyzacja ceramiki w społeczeństwie oraz chęć łączenia pokoleń, dlatego zapraszamy na zajęcia zarówno młodzież jak i dzieci razem z rodzicami, dziadkami.
Udowodniono, że praca w glinie ma działanie terapeutyczne, wycisza, uspokaja, pomaga w walce ze stresem. Może pomóc rozładować napięcia, gdyż odprężając i wyciszając niweluje tym samym zachowania agresywne. Ponadto kontakt z gliną doskonali koordynację wzrokowo-słuchową, uczy wyrażać swoje emocje, rozwija kreatywność, wyobraźnię, uczy cierpliwości, dokładności, samodzielności, wytrwałości, zaangażowania oraz wzmacnia poczucie własnej wartości.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych ( dzieci, młodzież, osoby dorosłe) w każdą sobotę od 10.00 do 15.00.
 

Instruktor: mgr Magdalena Kowalczyk

Realizacja: haiNET | CMS by Quick.Cms