VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Drezdenku

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                 
     W obecności Dyrektora Centrum Promocji Kultury Jana Kuchowicza, Dyrektora Artystycznego Konkursu Prof. dr hab. Antoniny Kowtunow oraz Małgorzaty Klijewskiej z CPK  zgodnie z regulaminem konkursu w dniu dzisiejszym - 18.10.2021, została wylosowana litera E alfabetu. Kandydat którego nazwisko zaczyna się na tę literę rozpocznie przesłuchania VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny.


--->>> Uprzejmie informujemy, że limit zgłoszeń do siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Drezdenku został osiągnięty. Pozostałych chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do kolejnej edycji za rok.
Z wokalnym pozdrowieniem :) 

VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Drezdenku, pod patronatem Burmistrz Drezdenka Karoliny Piotrowskiej i patronatem honorowym Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak, odbędzie 23 października 2021 roku. Sponsorami Konkursu w tym roku są Urząd Miejski w Drezdenku, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich, Yamaha oraz kilka znaczących przedsiębiorstw z Drezdenka i osoby prywatne. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom ! 

Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Drezdenku przeznaczony jest dla studentów i absolwentów: wydziałów wokalnych akademii i uniwersytetów muzycznych oraz szkół prywatnych w grupie wiekowej do lat 30. Konkurs jest jednodniowy, odbywa się corocznie od 2014 roku. Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Drezdenku, z burmistrzem Maciejem Pietruszakiem na czele, realizacja pomysłu zaistnienia tego wydarzenia muzycznego w 2014 roku stała się możliwa. Kontynuację organizowania podjęła w roku 2019 burmistrz Karolina Piotrowska. Przez sześć kolejnych edycji pierwszą siedzibą przesłuchań konkursowych była Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka w Drezdenku. W tym miejscu pragnę podziękować Dyrekcji Szkoły za gościnność, atmosferę i profesjonalizm organizacyjny. W tym roku Konkurs Wokalny, siódmy z kolei, odbędzie się w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. W ubiegłym roku z powodu pandemii planowany Konkurs nie odbył się.

Na czele Jury zasiądzie ponownie maestro Wiesław Ochman - światowej sławy śpiewak operowy, Obywatel Honorowy Drezdenka i Buska-Zdroju, śpiewaczki: prof. Antonina Kowtunow, prof. Joanna Kozłowska i dr Bassem Akiki - dyrygent.

Przesłuchania uczestników rozpoczną się o godz.10.00. Koncert Laureatów o godz.19.00.

Serdecznie zapraszamy!

VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Drezdenku - protokół

W dniu 23 października, po przesłuchaniu 32 uczestników VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Drezdenku, organizowanego przez Urząd Miejski w Drezdenku oraz Centrum Promocji Kultury, Jury w składzie:
maestro Wiesław Ochman, 
prof. dr hab. Antonina Kowtunow, 
dr hab. Joanna Kozłowska-Szczepaniak, prof. AMP, 
dr Bassem Samir Akiki, 
sekretarz Jury - mgr inż. Maksymilian Bilewicz
postanowiło przyznać następujące nagrody 
I nagroda - Patrycja Kwiecień
II nagrodę ex aequo - Michał Bączyk
II nagroda ex aequo - Łukasz Kostka
III nagroda ex aequo - Iwona Wall
III nagroda ex aequo - Grzegorz Pelutis
4 wyróżnienia - Magdalena Makowska-Pabich
Marta Mika
Maksymilian Skiba
Damian Żebrowski
nagroda specjalna za najlepsze wykonanie arii W. A. Mozarta - Łukasz Kostka
nagroda specjalna za najlepsze wykonanie pieśni polskiej w kategorii głos męski - Maksymilian Skiba
nagroda specjalna za najlepsze wykonanie pieśni polskiej w kategorii głos żeński - Patrycja Kwiecień
nagroda specjalna Przewodniczącego Jury maestro Wiesława Ochmana - Marta Bochenek
3 półrecitale w ramach Letnich Spotkań Kameralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej "Sauerianum" - Patrycja Kwiecień, Łukasz Kostka, Michał Bączyk 
udział w koncertach Fundacji Auxilium w Zawierciu - Łukasz Kostka, Artur Sadłoń, Krystian Psujek, Marta Bochenek
nagroda dla wyróżniającego się pianisty - Michał Skowronek

Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
Created by haiNET and Powered by Quick.CMS