VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Drezdenku

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                 
     W obecności Dyrektora Centrum Promocji Kultury Jana Kuchowicza, Dyrektora Artystycznego Konkursu Prof. dr hab. Antoniny Kowtunow oraz Małgorzaty Klijewskiej z CPK  zgodnie z regulaminem konkursu w dniu dzisiejszym - 18.10.2021, została wylosowana litera E alfabetu. Kandydat którego nazwisko zaczyna się na tę literę rozpocznie przesłuchania VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny.


--->>> Uprzejmie informujemy, że limit zgłoszeń do siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Drezdenku został osiągnięty. Pozostałych chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do kolejnej edycji za rok.
Z wokalnym pozdrowieniem :) 

VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Drezdenku, pod patronatem Burmistrz Drezdenka Karoliny Piotrowskiej i patronatem honorowym Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak, odbędzie 23 października 2021 roku. Sponsorami Konkursu w tym roku są Urząd Miejski w Drezdenku, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich, Yamaha oraz kilka znaczących przedsiębiorstw z Drezdenka i osoby prywatne. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom organizatorzy! 

Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Drezdenku przezna czony jest dla studentów i absolwentów: wydziałów wokalnych akademii i uniwersytetów muzycznych oraz szkół prywatnych w grupie wiekowej do lat 30. Konkurs jest jednodniowy, odbywa się corocznie od 2014 roku. Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Drezdenku, z burmistrzem Maciejem Pietruszakiem na czele, realizacja pomysłu zaistnienia tego wydarzenia muzycznego w 2014 roku stała się możliwa. Kontynuację organizowania podjęła w roku 2019 burmistrz Karolina Piotrowska. Przez sześć kolejnych edycji pierwszą siedzibą przesłuchań konkursowych była Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka w Drezdenku. W tym miejscu pragnę podziękować Dyrekcji Szkoły za gościnność, atmosferę i profesjonalizm organizacyjny. W tym roku Konkurs Wokalny, siódmy z kolei, odbędzie się w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. W ubiegłym roku z powodu pandemii planowany Konkurs nie odbył się.

Na czele Jury zasiądzie ponownie maestro Wiesław Ochman - światowej sławy śpiewak operowy, Obywatel Honorowy Drezdenka i Buska-Zdroju, śpiewaczki: prof. Antonina Kowtunow, prof. Joanna Kozłowska i dr Bassem Akiki - dyrygent.

Przesłuchania uczestników rozpoczną się o godz.10.00. Koncert Laureatów o godz.19.00.

Serdecznie zapraszamy!

Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
Created by haiNET and Powered by Quick.CMS