„Tak niewiele pragnę – o miłości, o wolności”

Press info i linki:
„Tak niewiele pragnę – o miłości, o wolności” – to trasa koncertowa dwóch zespołów Sylwestra Domańskiego - piosenkarza, autora muzyki i tekstów, promotora polskich poezji i piosenek. W 2004 roku Sylwester założył zespół FABRYKA, który łączy klasyczny rock z brzmieniami elektronicznymi. Fabryka wykonuje w większości autorski program na który składają się utwory z trzech płyt zespołu. W repertuarze m.in. utwory do tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego i Stanisława Wyspiańskiego. Występ zespołu w Drezdenku (30 VII), Łobzie (31 VII) i w Ińsku (1 VIII) zbiega się z kolejną rocznicą powstania warszawskiego.
Grupa DOMANSKY to nowy projekt Sylwestra w skład którego wchodzą muzycy gdańskiej sceny muzycznej. Zespół zagra znane i lubiane polskie przeboje o miłości w nowych, współczesnych, rozrywkowych wersjach, a także kilka utworów (m.in. do tekstów Krzysztofa Buszmana i Jacka Korczakowskiego) z płyty „Amore” wydanej w 2020 roku. Grupa wystąpi w Dziwnowie (19 VIII), Strzelcach Krajeńskich (20 VIII) i w Bobolicach (21 VIII).
Celem trasy „Tak niewiele pragnę” jest promocja rodzimej poezji i muzyki. 
Koncerty są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022. Beneficjentem programu jest Spółdzielnia Socjalna „Zakątek Pomocy” z Nakła Śląskiego.

Patronaty/opieka medialna: Radio Szczecin, Polskie Radio Koszalin, Radio Zachód, TVP Gorzów


Linki na stronę: 
FABRYKA:
https://youtu.be/KuU9CMF-tKo
https://youtu.be/dpnn_3jX-XA
https://youtu.be/8NVO-cQzbHs
https://youtu.be/TWrJz7WxR48

DOMANSKY - https://youtube.com/playlist?list=PLrfpW6q3_sqZ_uuA38QP40J6YDE24YVZi

Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
Created by haiNET and Powered by Quick.CMS